Atleții suceveni au câștigat două medalii la Campionatul Național indoor pentru juniori sub 14 ani. Denis Precub, de la LPS Suceava, s-a clasat pe locul II în proba de 60 de metri plat, iar Ioana Mîndrilă, de la CSM Rarăul Câmpulung Moldovenesc a ocupat locul III la 1.500 de metri.
Atleții cluburilor sucevene s-au întors cu două medalii de la Campionatul Național Indoor pentru Juniori sub 14 ani. Competiția s-a desfășurat în sala de atletism Ioan Soter din București.
Denis Precub, sportiv antrenat de Iustin Tătărău, la LPS Suceava a devenit vicecampion național în proba de 60 de metri plat, cu timpul de 8 secunde și 8 sutimi la 18 sutimi în urma învingătorului. Ioana Mîndrilă, atletă pregătită de Erzilia-Elena Țîmpău la CSM Rarăul Câmpulung Moldovenesc, a obținut medalia de bronz în cursa de 1500 de metri, cu timpul de 5 minute, 5 secunde și 75 de sutimi.
Authors
-
Televiziunea INTERMEDIA intră zi de zi în casele sucevenilor, botoșănenilor și nemțenilor cu o grilă diversificată de informații și emisiuni pentru toate gusturile.
View all posts -
Din 2007, Daniel Vatamanu s-a alăturat echipei Antena 1 Suceava și a devenit “furnizorul” a tot ceea ce înseamnă sport la Intermedia: de la Știrile din Sport la emisiunea săptămânală Fair-Play unde disecă evenimentele sportive ale săptămânii sau ne poartă prin amintirile scuturate de praf ale sportului de altădată, digitalizat de pe casetele vechi pe care le-am arhivat de-a lungul anilor. Este membru fondator al Brigăzii Dakay, din galeria echipei de fotbal Cetatea Suceava, a cărei pagină de internet a administrat-o. Este fondator gazetasv.ro și a fost redactor la publicația SportExpres. Dani este absolvent de Științe Economice și Administrație Publică la USV. Este creierul din spatele celebrului concurs ”Cupa Cartierelor”, care a avut prima ediție în 2012 și a reunit sute de pasionați ai fotbalului din spatele blocului. La ediția din 2018 a Galei Filmului Românesc a obținut marele premiul pentru scurtmetrajul ”Footbal in Heaven”.
View all posts