O Asociaţie de protecţie a animalelor a fost amendată de primărie pentru că a construit ilegal un adăpost pentru câinii comunitari, în Lunca Sucevei. Reprezentanţii Bruno Pet se apără spunând că au vrut să intre în legalitate, dar nu au fost lăsaţi de angajaţii municipalităţii. În disputa dintre primărie şi asociaţie, marii perdanţi sunt sucevenii, pentru că oraşul a fost invadat, din nou, de câinii comunitari.
Autor
-
View all postsTeleviziunea INTERMEDIA intră zi de zi în casele sucevenilor, botoșănenilor și nemțenilor cu o grilă diversificată de informații și emisiuni pentru toate gusturile.

